Tottenham a plecat cu un singur punct de pe Goodison Park, după ce Everton a înscris golul de 2-2 (etapa 23 din Premier League) în prelungiri, la doar câteva minute după ce Radu Drăgușin și-a făcut apariția pe teren.

Radu DrăgușinFoto: Kieran McManus/Tottenham Hotspur / Shutterstock Editorial / Profimedia

Tottenham, doar remiză cu Everton - Radu Drăgușin, introdus pe teren în minutul 89

Richarlison a reușit o „dublă” pentru Tottenham ('4, '41), în timp ce pentru gazde au înscris Harrison ('30) și Branthwaite ('90+4).

Radu Drăgușin a intrat pe teren în minutul 89 (i-a luat locul lui Hojbjerg), dar nu a reușit să intervină la faza la care Branthwaite a egalat (fotbalistul lui Everton a marcat după o eroare a lui Romero).

• După acest rezultat, Tottenham se află pe locul 4 (44 de puncte), în timp ce Everton ocupă locul 17 (19 puncte).
  • Acesta este al treilea meci în care Drăgușin a jucat pentru Tottenham, după cele cu Manchester United (2-2) și Brentford (3-2).