Genoa a câștigat, scor 1-0, meciul jucat împotriva celor de la Salernitana, într-o partidă contând pentru etapa cu numărul X din Serie A. Radu Drăgușin a fost integralist la gazde și a primit cea mai mare notă din defensivă.

Radu DragusinFoto: Giuseppe Maffia/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

În minutul 3, internaționalul român a fost aproape de gol după ce a trimis cu capul dintr-o centrare a lui Gudmundsson (Ochoa a avut o intervenție foarte bună).

Radu Drăgușin a primit cea mai mare notă din defensiva celor de la Genoa (7,3). De altfel, internaționalul român a fost al treilea din toată echipa gazdelor, după Gudmundsson (7,5) și Frendrup (7,4), conform site-ului de specialitate Sofascore.

Unicul gol al meciului a fost marcat de islandezul Albert Gudmundsson, în minutul 35.

George Pușcaș a rămas pe banca de rezerve la gazde.

În urma acestui succes, Genoa a acumulat 11 puncte și se află pe locul 13 în ierarhia din Serie A. De cealaltă parte, Salernitana se găsește pe 19, cu doar 4 puncte acumulate.