27.135 de spectatori au asistat la meciul FCSB - Nordsjaelland 0-0, din prima manșă a turului 3 preliminar din Conference League.

Fani la un meci din GhenceaFoto: Digi Sport

Trupa lui Elias Charalambous a încercat să le ofere o victorie fanilor care au umplut stadionul „Steaua”, însă prestația FCSB-ului a lăsat de dorit, chiar dacă a jucat aproximativ 30 de minute cu un om în plus, după eliminarea lui Nagalo. Ocaziile importante le-au aparținut danezilor.

Totuși, suporterii roș-albaștrilor și-au încurajat echipa pe tot parcursul jocului.

Au existat, însă, și spectatori care nu erau atât de interesați de meci. Imaginea serii în Ghencea a oferit-o un domn, care, pe parcursul reprizei secunde, a preferat să se joace pe telefon decât să urmărească partida.