Venită după două succese consecutive în campionat, PAOK a ratat șansa de a se apropia de locul secund și a obținut doar o remiză pe terenul celor de la Asteras Tripoli (2-2), asta deși conducea cu 2-0 în minutul 90.

Razvan LucescuFoto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

PAOK, neînvinsă de 12 etape în Superliga Greciei

Formația antrenată de Răzvan Lucescu a ratat șansa de a se apropia de AEK Atena (locul 2) și a obținut doar un punct din duelul cu Asteras Tripoli.

Ivan Nasberg a deschis scorul (min 6) pentru echipa pregătită de antrenorul român, iar Brandon Thomas făcea 2-0 în minutul 82.

Meciul era ca și rezolvat, dar a urmat un final de coșmar pentru PAOK.

Mai întâi Sito a redus din diferență în primul minut de prelungire, iar Francisco Atienza a egalat la ultima fază a meciului (min 90+4).

PAOK ratează astfel șansa de a se apropia de locul secund și rămâne la 6 punct de AEK Atena și 7 puncte de liderul Olympiacos.