Selecționerul Edi Iordănescu are motive de bucurie în acest sfârșit de săptămână, odată cu revenirea lui Ianis Hagi și evoluțiile excelente ale internaționalilor români. După Răzvan Marin, a venit rândul lui Alexandru Cicâldău să marcheze spectaculos.

Alexandru CicaldauFoto: Anatoliy Medved / Zuma Press / Profimedia

Cicâldău, gol și pasă de gol pentru Al Ittihad Kalba

Mijlocașul împrumutat de Galatasaray Istanbul în Emiratele Arabe Unite a reușit o partidă excelentă, în remiza echipei sale Al Ittihad Kabla, scor 2-2, pe terenul celor de la Al Bataeh.

Cicâldău a pasat decisiv la golul marcat de Bessa în minutul 33, pentru ca în minutul 55 să transforme superb o lovitură liberă din afara careului.

Gazdele au reușit pe final egalarea, din două lovituri de la 11 metri în minutele 84 și 94.

Internaționalul român a ajuns la cea de-a treia reușită în 17 partide și a oferit patru assisturi, urmând să se întoarcă în Turcia în vara acestui an.