Ianis Hagi a reușit să treacă peste accidentarea care l-a ținut departe de gazon pentru un an de zile, revenind pe teren în repriza secundă a meciului câștigat de Rangers.

Ianis HagiFoto: Kirk O'Rourke/Rangers FC / Shutterstock Editorial / Profimedia

Rangers – St. Johnstone 2-0, cu Ianis Hagi pe teren

Mijlocașul român a fost introdus de antrenorul Michael Beale în minutul 72 al partidei, iar șapte minute mai târziu a primit un cartonaș galben, dar a rezistat cu brio până la finalul partidei.

Rangers și-a făcut meciul ușor încă din prima repriză. Tavanier a deschis scorul din penalti în minutul 13, iar în minutul 36 oaspeții au rămas în zece, după eliminarea lui Clark.

Golul de 2-0 al lui Kamara din minutul 58 a adus relaxarea în tabăra gazdelor, iar Beale și-a permis să îl introducă pe Hagi.

Ultima partidă jucată de Ianis Hagi a fost în 21 ianuarie 2022, împotriva lui Stirling, când a părăsit terenul accidentat după doar 14 minute.