CFR Cluj (campioana en-titre) a fost repartizată în aceeași grupă a Cupei României cu Farul Constanța și Rapid București (echipe care ocupă primele poziții din SuperLiga), conform tragerii la sorţi care a avut loc vineri.

Cupa RomanieiFoto: frf.ro

De știut:

Prima etapă se joacă între 18-20 octombrie, a doua între 8-10 noiembrie și a treia între 6-8 decembrie.

Primele două echipe din fiecare grupă se califică în faza sferturilor de finală.

Cupa României se va încheia cu fazele sferturilor, semifinalelor şi cu finala, disputate toate într-o singură manşă.

Cupa României, componența și programul grupelor

Grupa A

Sepsi Sfântu Gheorghe, FC Voluntari, U Craiova 1948, Petrolul Ploieşti, Dinamo, Unirea Slobozia

  • Etapa 1

Unirea Slobozia - FC Voluntari

Petrolul - Sepsi

Dinamo - U Craiova 1948

  • Etapa 2

U Craiova 1948 - FC Voluntari

Dinamo - Sepsi

Unirea Slobozia - Petrolul

  • Etapa 3

FC Voluntari - Sepsi

Petrolul - U Craiova 1948

Slobozia - Dinamo.

Grupa B

FCSB, FC Botoşani, CS Mioveni, UTA Arad, Oţelul Galaţi, Gloria Buzău

  • Etapa 1

Gloria Buzău - FC Botoșani

UTA Arad - FCSB

Oțelul Galați - CS Mioveni

  • Etapa 2

CS Mioveni - FC Botoșani

Oțelul Galați - FCSB

Gloria Buzău - UTA Arad

  • Etapa 3

FC Botoșani - FCSB

CS Mioveni - UTA Arad

Oțelul Galați - Gloria Buzău.

Grupa C

CFR Cluj, Farul Constanţa, Rapid, Universitatea Cluj, CSC Dumbrăviţa, CSM Alexandria

  • Etapa 1

CSM Alexandria - Farul Constanța

U Cluj - CFR Cluj

CSC Dumbrăvița - Rapid

  • Etapa 2

Rapid - Farul Constanța

CSC Dumbrăvița - CFR Cluj

CSM Alexandria - U Cluj

  • Etapa 3

Farul Constanța - CFR Cluj

U Cluj - Rapid

CSC Dumbrăvița - CSM Alexandria

Grupa D

Universitatea Craiova, FC Argeş, Chindia Târgovişte, FC Hermannstadt, CS Ocna Mureş, Minaur Baia Mare

  • Etapa 1

Minaur Baia Mare - FC Argeș

Hermannstadt - Universitatea Craiova

Ocna Mureș - Chindia Târgoviște

  • Etapa 2

Chindia Tărgoviște - FC Argeș

Ocna Mureș - Universitatea Craiova

Minaur Baia Mare - Hermannstadt

  • Etapa 3

FC Argeș - Universitatea Craiova

Hermannstadt - Chindia Târgoviște

CS Ocna Mureș - Minaur Baia Mare.