Metz, echipa antrenată de Ladislau Boloni, a fost învinsă de Guingamp, acasă, scor 3-6, într-o partidă ce a contat pentru etapa a opta din Ligue 2. Trei jucători au fost eliminați, iar partida a fost întreruptă 30 de minute.

Ladislau BoloniFoto: Kristof Van Accom / Zuma Press / Profimedia

Ladislau Boloni și meciul nebun de la Metz: Gazdele au condus cu 3-1, dar au primit 5 goluri de la Guingamp

Metz a condus cu 3-1, până în minutul 16, prin golurile marcate de Manceau (autogol '2), Jallow ('10,'16), respectiv Livolant (penalti '8).

Apoi Guingamp a revenit şi a punctat prin Quemper ('45+1), Courtet (penalti '45+7), Louiserre ('69), Tchimbembe ('86) şi Livolant ('88).

Trei jucători de la Metz au fost eliminaţi: Kouyate ('31), Oukidja ('45+3) şi Jean-Jaques ('56).

Meciul a fost întrerupt aproximativ jumătate de oră, după ce arbitrul a afirmat că nu se simte în siguranţă din cauza fanilor echipei Metz.

În clasament, Metz este pe locul 8, cu 11 puncte, iar Guingamp este pe 6, cu 13 puncte, conform News.ro.