Manchester United a remizat, marți, scor 1-1, cu Burnley, ultima clasată, într-un meci din etapa a XXIV-a din Premier League.

Pogba a deschis scorul pentru United în minutul 48, dar Burnley a egalat în minutul 48 prin Rodriguez.

Cristiano Ronaldo a început meciul ca rezervă, fiind introdus pe teren în minutul 68 în locul lui Cavani.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Manchester United și Burnley.

Remiza cu ultima clasată a coborât-o pe Manchester United în clasament până pe locul 5, cu 39 de puncte acumulate, sub locurile de Liga Campionilor. West Ham se află pe 4, la un punct peste United, iar Arsenal este pe 6, cu 36 de puncte.

Burnley ocupă locul 20 în Premier League, la 4 puncte de Newcastle, pe locul 17, ultimul care asigură rămânerea în prima ligă engleză.