​Manchester United a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat sâmbătă, în deplasare, cu Aston Villa, în etapa a 22-a din Premier League. Echipa lui Ralf Rangnick a condus cu 2-0, dar formația pregătită de Steven Gerrard a egalat în ultimele minute.

Bruno Fernandes a reușit o dublă ('6, '67) pentru Manchester United, în timp ce Aston Villa a egalat grație golurilor marcate de Ramsey ('77) și Coutinho ('81).

Împrumutat de la Barcelona până la finalul sezonului, Coutinho a intrat pe teren în minutul 68 și a avut o contribuție importantă și la primul gol al echipei sale.

În urma acestui rezultat, Manchester United a acumulat 32 de puncte și se află pe locul 7, în timp ce Aston Villa se află pe locul 13, cu 23 de puncte.