VIDEO Cristiano Ronaldo, dublă spectaculoasă la revenirea la Manchester United

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, 18:17 Sport | Fotbal

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo a avut parte de un meci de revenire special la Manchester United, atacantul portughez reușind o dublă pentru gruparea de pe Old Trafford (4-1 contra celor de la Newcastle). Meciul a făcut parte din etapa cu numărul opt din Premier League.

Lusitanul a marcat în prelungirile primei reprize (45+2), iar mai apoi în minutul 62. Reamintim că portughezul a mai jucat la United între 2003 şi 2009.

United vs Newcastle 4-1

Au marcat: Cristiano Ronaldo (45+2, 62) și Bruno Fernandes (80) și Lingard (90+2) pentru gazde, respectiv Manquillo (56) pentru oaspeți.

Sursa video: Eurosport
Cristiano Ronaldo vinde mai bine decât Lionel Messi - Cum a recuperat Manchester United suma plătită pentru transferul portughezului