VIDEO Liga 1: Remiză între UTA Arad și Farul Constanța / Gabriel Dănuleasă, transportat la spital după o ciocnire cu Roger

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 18 iulie 2021, 20:49 Sport | Fotbal

Liga 1, logo
​UTA Arad și Farul Constanța au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, duminică, în prima etapă a sezonului 2021/2022 al Ligii I.

În minutul 77, Gabriel Dănuleasă (Farul) s-a ciocnit, la un duel aerian, cu Roger (UTA) şi a rămas întins pe gazon.

Jucătorii celor două echipe au făcut imediat semne disperate pentru intervenţia medicilor. Dănuleasă a fost scos pe targă de pe teren și a fost transporat la spital

Meciul a fost oprit mai multe minute şi Farul a rămas în nouă jucători, deoarece Dussaut fusese eliminat anterior şi Hagi efectuase toate schimbările, informează News.ro.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre UTA Arad și Farul Constanța.

Au evoluat următoarele echipe:

UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Erico, Medjimorec, Shlyakov (Bustea '85) - Batha, Passaglia - Roger, Ubbink (Negoescu '90), Miculescu - Hora (Dangubic '60). Antrenor Laszlo Baint;

Farul Constanța: Tordai - Dussaut, Larie, Mladen, De Nooijer - Mălăele (Grosu '16, Dobosavlevici '56), Pires, Grameni (Purece '57)- Chiţu (Dănuleasă '73), Ad. Petre (Jefte '57), Pitu. Antrenor Gheorghe Hagi.