​Arena Națională a avut ocazia de a găzdui unul dintre cele mai frumoase meciuri de la Euro 2020. Franța conducea Elveția cu 3-1 în minutul 80, dar trupa lui Vladimir Petkovic a întors incredibil soarta duelului și s-a impus la penaltiuri. Imaginea zilei a fost oferită la București de un fan elvețian.

Fan elvetian pe Arena NationalaFoto: Captura video

Franța și Elveția au produs un film de acțiune incredibil pe Arena Națională. Campioana mondială a condus cu 3-1, dar elvețienii au revenit superb pe finalul duelului și au trimis partida în prelungiri.

De nedespărțit până la penaltiuri (deși au mai fost ocazii mari), cele două naționale au oferit un dramatism aparte de la punctul cu var.

A existat o singură ratare (a starului Mbappe), iar Elveția a produs marea surpriză pe Arena Națională: a lăsat Euro 2020 fără campioana mondială (trupa lui Didier Deschamps a părăsit turneul din optimi).

Cât de mult se poate schimba viața unui om în 92 de secunde?

Răspunsul a fost oferit de unul dintre fanii elvețieni...

Prima imagine a fost surprinsă în minutul 89 și 26 de secunde, iar a doua în minutul 90 și 58 de secunde...Găsiți asemănările și deosebirile :)