VIDEO Real Madrid, încurcată de Leganes (1-1) - Benzema a salvat un punct pentru "galactici"

Marţi, 16 aprilie 2019, 8:55 Sport | Fotbal

Benzema, gol impotriva lui Leganes
Real Madrid a obținut doar un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Leganes, scor 1-1, îndepărtându-se din nou de rivala Atletico în lupta pentru locul doi. Silva a deschis scorul pentru gazde pe finalul primei reprize, iar Karim Benzema a închis tabela în minutul 51.

Benzema a marcat cinci goluri în ultimele cinci partide disputate. Francezul a dus victoria de două ori pentru madrileni: gol în minutul 89 cu Huesca (scor 3-2) și "dublă" în meciul cu Eibar (scor 2-1).

De la revenirea lui Zinedine Zidane pe banca tehnică, Real Madrid a înregistrat trei victorii (2-0 cu Celta Vigo, 3-2 cu Huesca și 2-1 cu Eibar), o înfrângere (1-2 cu Valencia) și o remiză (1-1 cu Leganes).