Fotbal: Florin Andone (Brighton), acuzat de comportament violent în meciul cu West Brom

Vineri, 8 februarie 2019, 9:21 Sport | Fotbal

Florin Andone
Internaţionalul român Florin Andone, atacantul echipei de fotbal Brighton and Hove Albion, a fost acuzat oficial, joi, de către Federaţia Engleză de Fotbal (FA) de comportament violent în timpul meciului cu West Bromwich Albionm, din Cupa Angliei, transmite Reuters, potrivit Agerpres.

Andone, care a egalat pentru Brighton în finalul timpului regulamentar la meciul câştigat cu 3-1 după prelungiri, a părut că l-a lovit cu cotul pe Sam Field (WBA) în prima repriză, un incident ratat de arbitrul Paul Tierney.

''Florin Andone de Brighton a fost pus sub acuzare pentru conduită violentă, în urma unui incident din minutul 27 al meciului de miercuri, contra echipei West Brom, din Cupa Angliei, care nu a fost observat de oficialii meciului, dar care a fost surprins de camerele de filmat'', a anunţat federaţia.

Andone are răgaz până vineri la ora 20,00 (ora României) pentru a răspunde la acuzaţie.