Real Madrid a terminat la egalitate, scor 2-2, împotriva echipei Villarreal, în primul meci al anului 2019 din La Liga. Madrilenii au condus până aproape de finalul partidei, însă veteranul Santi Cazorla a egalat pentru gazde și Realul rămâne la șapte puncte în spatele liderului FC Barcelona.

Vezi aici rezumatul partidei Villarreal vs Real Madrid.

Cazorla (34 de ani) a deschis scorul încă din minutul 4, cu un șut la colțul lung fără preluare. Benzema le-a stricat bucuria gazdelor după doar trei minute, egalând cu o lovitură de cap de la șapte metri. La fel a marcat și Varane, însă misiunea lui a fost una mai dificilă, acesta fiind nevoit să lovească de lângă un adversar, la centrarea lui Kroos din lovitură liberă. Același Cazorla a egalat în minutul 82, cu o lovitură de cap din apropierea porții, iar Villarreal iese, pentru moment, din zona retrogradării.