Fostul atlet Usain Bolt, multimplu campion olimpic în probele de 100 şi 200 de metri, a marcat, vineri, primele goluri ca fotbalist, în victoria pe care echipa sa, Central Coast Mariners, a obţinut-o, cu scorul de 4-0 (2-0), cu South West United, într-un amical, informează News.ro.

Bolt a marcat ultimele două goluri ale gazdelor, în repriza a doua. El a jucat titular şi a înscris primul gol cu un şut din interiorul careului, la colţul scurt, iar al doilea după o eroare a defensivei adverse.

Jamaicanul a fost schimbat în minutul 75, decizia antrenorului fiind huiduită de public.

În vârstă de 32 de ani, Usain Bolt este octuplu campion olimpic şi deţinător al recordurilor mondiale la 100 şi 200 metri