Cu un om mai puțin pe teren încă din minutul 18, Inter a înscris de două ori și a condus-o pe Juventus până pe finalul disputei de la Milano. Campioana a plecat însă cu toate punctele după ce Cuadrado și Higuain au punctat în minutele 87, respectiv 89 (victorie cu 3-2).

Higuain a marcat golul victorie pentru JuventusFoto: juventus.com

Inter Milano a rămas în inferioritate numerică în minutul 18, când a fost eliminat Matias Vecino, la cinci minute după ce Juventus marcase prin Douglas Costa (’13).

Gazdele şi-au revenit, deşi aveau un jucător mai puţin, şi au egalat prin Mauro Icardi, în minutul 52. În minutul 65, pentru Inter a înscris şi Andrea Barzagli, de la Juve, în propria poartă.

Juventus a obţinut cele trei puncte datorită golurilor marcate de Juan Cuadrado ’87 şi Gonzalo Higuain ’89, informeaza News.ro.