Argentina a invins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, reprezentativa Uruguayului, in etapa a VII-a a preliminariilor zonei sud-americane pentru Cupa Mondiala din 2018. Messi, care isi anuntase retragerea dupa finala Copei America pierduta la sfarsitul lunii iunie si care a revenit asupra deciziei in luna august, a marcat singurul gol al partidei in minutul 43.

In repriza secunda, Argentina a jucat cu un om mai putin, dupa ce Dybala a primit al doilea cartonas galben in prelungirile primei reprize si a fost eliminat.

Alte rezultate inregistrate joi in etapa a VII-a a preliminariilor pentru CM 2018:

10. Venezuela 1 punct

Echipele clasate pe primele patru locuri se vor califica direct la Cupa Mondiala, iar ocupanta pozitiei a cincea va juca un meci de baraj.