Dinamo București a suferit un nou eșec un grupele Ligii Campionilor la handbal, de această dată în fața ultimei clasate FC Porto, scor 32-23.

Echipa de handbal masculin Dinamo BucurestiFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Dinamo București, în continuare în cărți pentru calificarea în optimi

Băieții lui Xavi Pascual au pierdut disputa împotriva ultimei clasate din Grupa A, dar păstrează în continuare șanse de calificare în optimile Ligii Campionilor.

Campioana României a făcut o primă repriză bună, dar ofensiva portughezilor a funcționat foarte bine, iar „dulăii” au fost surprinși pe mai multe atacuri rapide ale gazdelor.

În repriza secundă, Porto a crescut nivelul jocului, iar handbaliștii echipei Dinamo nu au reușit să le mai țină piept adversarilor.

La final, gazdele au câștigat la un avantaj de 9 goluri.