Croatul Borna Coric (15 ATP) s-a oprit în turul al doilea al turneului ATP 250 de la 's-Hertogenbosch (Olanda), după ce a fost învins de americanul Mackenzie McDonald (68 ATP), scor 6-4, 6-4.

Borna CoricFoto: John Minchillo / AP / Profimedia

Borna Coric, eliminate de Mackenzie McDonald la ATP 's-Hertogenbosch

Cap de serie numărul trei, Coric a început bine partida, dar McDonald a echilibrat perfect duelul și a câștigat pe final primul set.

Setul al doilea s-a desfășurat după un scenario asemănător, americanul reușind calificarea în turul al treilea al competiției.

Meciul a durat două ore și trei minute.

În sferturile de finală, Mackenzie McDonald îl va întâlni pe australianul Rinky Hijikata (133 ATP).

Libema Open ('s-Hertogenbosch) are loc în perioada 12-18 iunie, pe iarbă, este un turneu pregătitor pentru Wimbledon, face parte din categoria ATP 250, are premii totale în valoare de 673.630 de euro, iar ultimul campion este Tim van Rijthoven (în 2022).