WTA Doha: Gabriela Ruse, în turul doi al calificărilor / Patricia Țig și Monica Niculescu, eliminate

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 februarie 2021, 12:04 Sport | Tenis

Elena Gabriela Ruse
Gabriela Ruse s-a calificat, sămbătă, în turul doi al calificărilor de la Qatar Open (Doha). Patricia Țig și Monica Niculescu au fost eliminate.

Ruse (164 WTA) a trecut în primul tur de Ines Ibbou (Algeria, 571 WTA), scor 7-5, 6-3. În turul următor, Gabriela se va confrunta cu învingătoarea partidei dintre Laura Siegemund (Germania, 54 WTA) și Andreja Klepac (Slovenia, fără clasament).

Țig (60 WTA) a pierdut în fața experimentatei Bethanie Mattek-Sands (SUA, 299 WTA, 35 de ani), scor 6-3, 6-2. Meciul a durat o oră și 29 de minute.

Niculescu (147 WTA) a fost învinsă de Katerina Siniakova (Cehia, 68 WTA), scor 6-2, 4-6, 6-0, după o oră și 52 de minute de joc. Aceasta a fost prima confruntare dintre cele două jucătoare.

4787 vizualizari

Înfrângere rușinoasă Patricia (Sâmbătă, 27 februarie 2021, 13:51)

Koczka [utilizator]

în fata unei jucătoare modeste la simplu și destul de înaintată în vârstă . Dacă nici acum nu e motivata ( când are o fiica ) atunci când ?
      Experimentata, experimentata dar in varsta (Duminică, 28 februarie 2021, 14:32)

Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Koczka

de 35 de ani, mama cu doi copii si operata de menisc !

Dl redactor tot sa-i gaseasca o scuza ! Daca era Serenna intelegeam dar e Bethanie !

PS. Pe de alta parte Tig nu a egalat clasamentul cel mai bun la simplu al americancei asa ca mai usor cu etichetarile !