Ioana Bran (Ministrul propus al Tineretului si Sportului), dupa meciul Simonei Halep: "Am vazut astazi un popor unit in jurul unui simbol national"

de Diana Ene     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 16:13 Sport | Tenis


Suporterii Simonei Halep, la finala AO
Foto: Twitter/ Australian Open
Ministrul propus al Tineretului si Sportului, Ioana Bran, a scris, sambata, pe Facebook, a vazut un "popor unit in jurul unui simbol national", ea subliind ca acest lucru o determina sa acorde atentie deosebita "ambasadorilor" Romaniei, care sunt sportivii de performanta", informeaza News.ro.

"Am vazut astazi un popor unit in jurul unui simbol national. Acest lucru ma determina sa acord o atentie deosebita "ambasadorilor" ROMANIEI, care sunt sportivii de performanta.  Iti multumesc Simona Halep pentru efortul, daruirea si sacrificiul tau care i-a unit astazi pe romani!  Astazi, Simona, NU ai fost infranta! Astazi, Simona, nu ai pierdut!  Astazi a castigat ROMANIA! Felicitari, Simona! Romania se mandreste cu tine", a scris Bran pe Facebook.

Simona Halep, locul I WTA, a fost invinsa, sambata, cu scorul de 7-6 (2), 3-6, 6-4, de daneza Caroline Wozniacki, locul 2 WTA, in finala Australian Open. Romanca a pierdut a treia finala de grand slam jucata in cariera si va cobori, incepand de luni, pe pozitia a doua a clasamenului WTA, dupa 16 saptamani, adversara ei de sambata urmand a fi noul lider WTA.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1352 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    esti perspicace (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 16:39)

    moka [utilizator]

    atata spirit de observatie n-am mai pomenit.
    adica daca te ocupi de ambasadori, chipurile nu mai putem sa-ti spunem ca faci prostii????
  • +13 (13 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 16:42)

    polonyca [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    Bravo Simona, (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 18:59)

    georghe [utilizator]

    PSD-ul strânge voturi de la tine și când pierzi.
  • +7 (7 voturi)    
    Inca o patrioata demna de penalii psd uniti...... (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 20:50)

    Plagarus [utilizator]

    ......in furt,dar sub drapel ca-s buni romani !!!
  • +5 (5 voturi)    
    ,,, (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 22:09)

    erevan [utilizator]

    hop si asta, lingaul.
  • -1 (1 vot)    
    Ce s-a descoperit in bagajele Simonei (Sâmbătă, 27 ianuarie 2018, 23:23)

    halp [utilizator]

    Substante dopante ce credeati? piticigrasi.wordpress.com/veste-bombasimona-halep-a-fost-gasita-dopata
  • +3 (7 voturi)    
    Simbol national ??? (Duminică, 28 ianuarie 2018, 8:10)

    democtrates [utilizator]

    Cand familia isi vindea afacerea sa poata s-o ajute pe Simona, cand prietenii familiei o ajutau, statul Roman ce facea? Atunci nu era simbol national?
    Cand prin propria putere a ajuns acolo unde a ajuns toata lumea se agata de numele ei? Nu va este rusine?
    Mare patrioata, banuiesc ca nici nu stie cu ce se joaca tenisul , dar este bine pentru imaginea ei si a partidului.
  • +4 (4 voturi)    
    dorinta (Duminică, 28 ianuarie 2018, 9:09)

    anion [utilizator]

    Asta a luat-o inainte! Vrea ca sa o atraga pe Simona de partea actiunilor in materie sportiva programate de PSD. Simona ar trebui sa-i raspunda caustic pentru a o tine la distanta si sa nu o implice in nici o cuvantare a ciumei psd..
  • +3 (3 voturi)    
    alta " intelectuala " (Duminică, 28 ianuarie 2018, 9:47)

    viziru [utilizator]

    alo madam nu mai manjiti numele Simonei Halep .... ce a facut fata asta a facut numai cu fortele ei proprii .... lasati-o in pace vedeti-va de furturile voastre in continuare ....
  • +2 (2 voturi)    
    Mda (Duminică, 28 ianuarie 2018, 11:24)

    kiko123 [utilizator]

    Da cam cum sunteti voi PSD-isti strans uniti in jurul penalului tovaras Liviu Dragnea secretar general CC al PCR.
  • +1 (1 vot)    
    Eu cred ca s-a referit.... (Duminică, 28 ianuarie 2018, 13:32)

    gigiN [utilizator]

    ...la drag-ul nostru drag-nea !!