Simona Halep: "Nu sunt trista ca am pierdut, se mai intampla. Radwanska a meritat sa castige"
"Agnieszka a jucat cu adevarat foarte bine si a meritat sa castige astazi. Cred ca am inceput meciul putin cam moale, nu am fost pregatita de joc. Adversarei mele i-au reusit toate mingile, iar eu a trebuit sa alerg foarte mult. Insa Agnieszka a evoluat foarte bine, este o mare jucatoare si e întotdeauna foarte greu sa joci impotriva ei" - Simona Halep.
Multumita de traseul de la Indian Wells
"Acest turneu a fost foarte, foarte bun pentru mine. Am jucat cu adevarat bine in meciurile de aici si sunt fericita ca am ajuns in semifinale. Veneam si dupa o accidentare, una mica, e adevarat, insa nu a fost usor. Asa ca vreau sa ma bucur de rezultatul meu. Maine voi merge la piscina, iar apoi din nou la cumparaturi" - Simona Halep.
Bucuroasa ca a urcat pe locul 5
"Sunt foarte bucuroasa pentru noua mea clasare. Voi fi numarul 5 in lume si este extraordinar pentru mine. Nu sunt trista pentru ca am pierdut aici, se mai intampla. Acesta este tenisul. Trebuie sa inteleg ca nu pot castiga toate meciurile" - Simona Halep.

Etapa a doua a vaccinării împotriva COVID-19: Cine are dreptul să se vaccineze în această etapă, când și cum te poți programa. Înființarea centrelor de vaccinare, în continuare în aer
Vom călători în UE doar cu „pașaport de vaccinare”? Precedentul „Carnetului Galben”
De ce Dacia intră într-o nouă etapă datorită SUV-ului Bigster și de ce apropierea de Lada nu ar trebui să ne sperie
Cum vrea Guvernul să elimine haosul liberalizării pieței energiei / Consumatorii vor putea primi reduceri de preț, până în iulie, de la furnizorii de ultimă instanță - Proiecte
EXCLUSIV Moștenirea Gabrielei Firea: Ce salarii au directorii și angajații companiilor municipale Ep. II
Prin faptul ca recunosti ca adversara a fost mai buna te face sa urci din toate punctele de vedere.
Oricare dintre noi in afara de a fi bun sportiv meserias ori politicien trebuie sa fim si OM de caracter.
Lumea va fi asa cum o facem noi fiecare.
SUCCES Simona, pe mai departe !
Mergi inainte.
Ai pierdut, insa, evident, nu mi-a parut rau ca m-am trezit.
Am vazut cat de mult te-ai zbatut, cat ai alergat....
Avand castile pe urechi (sa nu o trezesc pe nevasta-mea) nu-mi dadeam seama ca ma manifestam cam zgomotos (nu mai povestesc, de mormaitul ce venea din perna de langa mine).
In sfarsit, suntem alaturi de tine, te sustinem si la bine, dar mai ales la greu.
Succes pe viitor, si multumim ca ne faci mandi ca suntem romani.
Daca erai un pic mai atenta cu Radwanska si cistigai setul 2 o bateai pina la urma. Poloneza era disperata si obosita pe final. Oricum, foarte bine si bafta in continuare!
Numa' bine,
za-k/