Clasamentul ATP: Roger Federer, cea mai slaba clasare din ultimii zece ani
Ultima data cand Roger Federer s-a aflat pe locul 5 s-a intamplat pe 23 iunie 2003.
Cu 17 turnee de Grand Slam in palmares, Federer s-a aflat pe primul loc in ierarhia ATP timp de 302 saptamani (237 au fost consecutive).
Jucatori din Romania in clasamentul ATP:
51 Victor Hanescu (857 puncte) - o coborare de trei pozitii
92 Adrian Ungur (583) - urcare de doua pozitii.
Clasamentul ATP, primele zece pozitii:
1 Novak Djokovic 12310 puncte
2 Andy Murray 9360
3 David Ferrer 7220
4 Rafael Nadal 6860
5 Roger Federer 5785
6 Tomas Berdych 4865
7 Juan Martin Del Potro 4500
8 Jo-Wilfried Tsonga 3480
9 Richard Gasquet 3045
10 Stanislas Wawrinka 2915.

România și-a dublat în ultimii 5 ani deficitul comercial cu produse alimentare. În 9 luni am importat aproape 8 milioane de tone de produse agroalimentare
Topul județelor după numărul de teste COVID care se fac în fiecare zi: București pe primul loc, Vrancea pe ultimul / Datele oficiale publicate de Ministerul Sănătății
VIDEO Va deveni Podul peste Dunăre de la Brăila un „muzeu”? „Tocmai a fost emisă autorizația de construire pentru primii kilometri din drumurile de legătură”
ANALIZĂ 44 de ani de la cutremurul din 4 martie 1977: Câte clădiri a consolidat Primăria Capitalei, câte au risc seismic și ce planuri are noua administrație
Katalin Karikó, biochimista care a dezvoltat tehnologia mRNA, despre durata de eficacitate a vaccinului BioNTech - Pfizer, pentru HotNews.ro: „Dacă cei vaccinați nu se infectează, nu vom avea nevoie de o altă doză”
Profesorul Radu Gologan, după prima etapă a Olimpiadei de Matematică, organizată online: „Am descoperit uluiți extrem de multe fraude. Părinți care contestă corupția din România își impun copiii prin corupție”
Sumele uriase pe care jucatorii de top le castiga din contracte publiciare au corupt total si tenisul. Tot ce conteaza acum pentru jucatori este imaginea de PR nu cea de campioni. Fair play-ul nu mai exista.