SCM Râmnicu Vâlcea a câștigat, scor 26-25, meciul disputat pe terenul echipei Odense Handbold. Partida a contat pentru etapa cu numărul 13 a Grupei B din Liga Campionilor la handbal feminin.

Kristina Liscevic Nikolic a marcat pentru 26-25, când mai erau 19 secunde, dar danezele au ratat ultimul atac, deşi au avut şi superioritate în ultimele patru secunde.

Principala marcatoare pentru SCM a fost Mineskavja 6 goluri, iar de la gazde s-au remarcat Groot şi Hojlund, cu câte 6 reuşite.

SCM a acumulat 6 puncte (locul 6) și mai are și două meciuri amânate din cauza pandemiei de Covid-19 (mai are de jucat cu Borussia Dortmund și Podravka Vegeta).

În ultima etapă a grupei, SCM Râmnicu Vâlcea va evolua pe teren propriu cu Brest, în data de 14 februarie.

8. Podravka Vegeta 2 / 12

• Primele două clasate se vor califica în sferturile de finală. Echipele de pe locurile 3-6 vor juca play-off, pentru celelalte patru locuri disponibile, în sistem eliminatoriu, în 6-7 martie şi 13-14 martie 2021.
  • Sferturile de finală sunt programate în 3-4 aprilie şi 10-11 aprilie, iar Turneul Final Four, în 29-30 mai 2021, la Budapesta.