​Universitatea Cluj și UTA Arad au remizat, scor 0-0, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 2 din play-out-ul SuperLigii României.

Ioan Ovidiu SabauFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Universitatea Cluj - UTA Arad 0-0

Prima fază importantă a partidei s-a petrecut în minutul 37, când Rus a marcat pentru Universitatea Cluj, însă reușita acestuia a fost anulată pentru ofsaid.

Oaspeții au irosit prima mare ocazie de gol după pauză, când execuția lui Omondi a fost respinsă de Gertmonas.

În minutul 72, gazdele au cerut lovitură de la 11 metri, după ce șutul lui Nistor a atins brațul unui fundaș advers. Arbitrul a lăsat jocul să se continue.

Ardelenii au rămas și în inferioritate numerică în primul minut de prelungire, după ce Masoero a primit cartonașul roșu.