FC Hermannstadt a debutat cu o victorie fără dubii în play-out-ul SuperLigii, scor 3-0 cu Dinamo, într-o partidă în care sibienii au avut și un gol anulat.

Jucator de la Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Stefan Constantin

FC Hermannstadt – Dinamo 3-0, în SuperLigă

Formația antrenată de Marius Măldărășanu a început mai bine partida cu Dinamo, iar Ianis Stoica a marcat după 14 minute, dar golul a fost anulat de VAR pentru ofsaid după o lungă deliberare.

Același Ianis Stoica a deschis scorul în minutul 38, după ce în primă fază Golubovic îi respinsese lovitura de cap.

Trei minute mai târziu, Raul Opruț a dublat avantajul, cu un șut din apropiere, la o fază prelungită de atac.

În prelungirile primei reprize Hermannstadt a marcat din nou prin Cristian Negut, după o minge respinsă de Moura de pe linia porții.

După acest rezultat, Dinamo rămâne pe loc de baraj cel puțin până la meciul Voluntariului, în timp ce FC Hermannstadt urcă pe poziția secundă a clasamentului din play-out.

Click pe numele jucătorilor pentru a vedea golurile.