FC Botoșani a remizat pe teren propriu în duelul cu Universitatea Craiova, scor 2-2, în cadrul etapei cu numărul 26 din SuperLiga României.

Bogdan AndoneFoto: Inquam Photos / Bogdan-Ioan Buda

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

FC Botoșani - Universitatea Craiova 2-2

FC Botoșani și Universitatea Craiova au produs spectacol într-un meci din cadrul etapei cu numărul 26 din SuperLiga României.

Formația antrenată de Bogdan Andone a deschis scorul în minutul 17 al partidei, prin Juan Kaprof.

Tot Kaprof a majorat avantajul moldovenilor (min 41), după ce a profitat de o greșeală mare în defensiva adversă.

În a doua repriză, Alexandru Mitriță a redus din diferență pentru olteni (min 53), la capătul unei acțiuni bune a fotbalistului din Bănie.

Oltenii au mai avut o ocazie mare de a restabili egalitatea prin Zajkov, însă lovitura de cap a acestuia s-a dus peste poartă.

În al 5-lea minut de prelungire, Elvir Koljic a restabilit egalitatea, cu o execuție reușită din câțiva metri.