Universitatea Craiova a pus punct seriei de 5 etape consecutive fără victorie în SuperLiga României, după ce a învins în deplasare la Sepsi, scor 3-1, în etapa cu numărul 24.

Universitatea CraiovaFoto: Razvan Pasarica/SPORT PICTURES / imago sportfotodienst / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Sepsi Sfântu Gheorghe - Universitatea Craiova 1-3

Formația antrenată de Ivaylo Petev a reușit să marcheze în minutul 8 al partidei, însă golul lui Raul Silva a fost anulat pentru ofsaid. Faza a fost analizată timp de 4 minute în camera VAR.

Gabriel Debeljuh a deschis scorul pentru gazde în minutul 33, din pasa lui Ion Gheorghe.

Jovan Markovic a restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize, după ce a reluat cu capul în plasă.

În a doua repriză, Elvir Koljic a adus-o pe Craiova în avantaj (min 74), din lovitură de la 11 metri, iar scorul final a fost stabilit de Alexandru Crețu (min 84).