FCSB a trecut peste eșecul suferit în fața Rapidului și s-a impus în fața celor de la FC U Craiova 1948, scor 2-1. Gruparea roș-albastră a revenit pe primul loc în SuperLiga României și se pregătește de duelul cu Dinamo București.

Jucătorii echipei FCSBFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Peluza FCSB-ului a protestat la meciul cu FC U Craiova 1948

FCSB și-a reluat poziția de lider în SuperLiga României, după ce a învins-o cu ceva emoții pe FC U Craiova 1948.

Echipa antrenată de Elias Charalambous a început tare partida și a deschis scorul prin Florinel Coman (min 9). 3 minute mai târziu, gazdele punctau pentru a doua oară prin căpitanul Darius Olaru, care a transformat impecabil o lovitură de la 11 metri.

În a doua repriză, Florinel Coman a fost aproape de 3-0, dar lovitura liberă executată de acesta a fost respinsă de Gurău.

Valentin Crețu a fost eliminat direct în minutul 57, după un atac foarte dur la Bahassa.

Oltenii au redus din diferență 8 minute mai târziu, la capătul unei acțiuni finalizate de moldoveanul Blănuță.