Poli Iași și CFR Cluj au oferit meciul sezonului în SuperLiga României. Cele două formații au remizat în Copou, la capătul unui duel în care s-au marcat nu mai puțin de 6 goluri.

Leo GrozavuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

CFR Cluj, al treilea meci fără victorie

CFR Cluj a ajuns la 3 partide consecutive fără victorie în toate competițiile.

Formația antrenată de Andrea Mandorlini a remizat pe terenul nou promovatei Poli Iași, asta deși la un moment dat scorul era 2-0 pentru ieșeni.

Moldovenii au avut un start de joc excepțional și s-au desprins rapid la 2-0, prin golurile înscrise de Harrison (min 11) și Katanec (min 22).

Până la pauză, ardelenii nu numai că au reușit să egaleze, ba chiar au intrat la cabine în avantaj.

Avounou a redus din diferență pentru CFR Cluj (min 27), iar Ajeti a egalat pentru oaspeți 12 minute mai târziu.

În minutul 44, Otele a adus-o la conducere pe CFR Cluj, din pasa lui Muhar.

În a doua repriză, ieșenii lui Leo Grozavu au intrat din nou în meci și au echilibrat scorul de pe tabelă, prin Harrison (min 62).