Poli Iași și Oțelul Galați au remizat, scor 1-1, pe stadionul Emil Alexandrescu, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 15 din SuperLiga României.

Leo GrozavuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Egalitate între Poli Iași și Oțelul Galați

Poli Iași a ajuns la 4 meciuri consecutive fără eșec în SuperLiga României.

Formația antrenată de Leo Grozavu a remizat pe teren propriu cu Oțelul Galați, cu toate că gazdele au avut șanse de a câștiga disputa.

Harrison a deschis scorul pentru ieșeni în minutul 31 al partidei, după ce a profitat de o pasă greșită a lui Cisse și l-a învins pe Dur Bozoancă.

În a doua repriză, Samayoa a avut șansa de a face 2-0, dar lovitura sa de cap a fost pe direcția portarului gălățean.

Cu 11 minute înainte de final, Fatai a inventat o pasă perfectă, peste apărarea gazdelor, mingea a ajuns la Maciel, care a marcat pentru 1-1.

În prelungirile partidei, Iașiul a ratat o dublă ocazie uriașă, la o fază la care Dur Bozoancă a intervenit excelent la șutul lui Phelipe, iar un jucător de la Oțelul a respins apoi de pe linia porții.

Scor final 1-1, iar cele două formații rămân pe locurile 10, respectiv 11, cu câte 17 puncte fiecare.