FC Hermannstadt a scăpat de grijile retrogradării, după a treia victorie consecutivă în play-out-ul SuperLigii, 2-1 pe teren propriu cu FC Argeș, în etapa a cincea.

Marius Măldărășanu, antrenor HermannstadtFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Hermannstadt – FC Argeș 2-1, în etapa a cincea din play-out

Echipa antrenată de Marius Măldărășanu nu a pierdut încă în play-out, după două rezultate de egalitate și trei victorii consecutive.

Gazdele au deschis scorul după doar 11 minute, când Vesel Limaj a preluat o minge în interiorul careului și a șutat excelent din întoarcere.

S-a intrat la pauză cu 2-0, după ce în minutul 38 golgheterul Daniel Paraschiv a reluat în plasă centrarea din dreapta a lui Silviu Balaure.

FC Argeș a reușit să reducă din diferență în minutul 61, Koubemba finalizând cu o deviere pasa lui Andreas Calcan.

Dacă Hermannstadt urcă până pe poziția a doua din play-out, FC Argeș se apropie tot mai mult de liga secundă.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FC Hermannstadt și FC Argeș.