FC Argeș a reușit prima victorie în SuperLigă după o pauză de aproape șase luni, 1-0 pe teren propriu cu Chindia Târgoviște, în etapa a patra a play-out-ului.

Bogdan VintilaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

FC Argeș - Chindia Târgoviște 1-0, în play-out-ul SuperLigii

După patru înfrângeri consecutive, Bogdan Vintilă a adus prima victorie celor de la FC Argeș, care încă speră să evite locurile de retrogradare directă.

Singurul gol al partidei a fost marcat de fundașul Grigore Turda cu o lovitură de cap, după lovitura liberă executată de Calcan în minutul 19.

Piteștenii se apropie la un singur punct de locul de baraj ocupat de UTA și la două puncte de Chindia Târgoviște, echipe care au pierdut contactul cu prima echipă de deasupra liniei, Universitatea Cluj.

Ultima victorie în SuperLigă pentru FC Argeș avusese loc în octombrie 2022, cu UTA.

Aici poți vedea un rezumat al partidei FC Argeș și Chindia Târgoviște.