Petrolul Ploiești a ratat șansa de a trece pe primul loc al play-out-ului SuperLigii, după înfrângerea suferită pe teren propriu cu Universitatea Cluj, 0-2, în etapa a patra.

Ioan Ovidiu SabăuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Petrolul Ploiești – U Cluj 0-2, în play-out-ul SuperLigii

După trei victorii la rând în play-out, Petrolul a suferit prima înfrângere chiar pe propriul teren.

Pe un teren afectat de ploaie, fostul internațional Alexandru Chipciu a deschis scorul în minutul 10, cu un șut de la marginea careului mic.

Elevii lui Ioan Ovidiu Sabău și-au dublat avantajul după încă șase minute, când Dan Nistor a punctat cu un șut pe jos din interiorul careului.

După această victorie, Universitatea Cluj acumulează 23 de puncte, cu patru mai mult decât prima poziție de baraj.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Petrolul și U Cluj.