FC U Craiova 1948 a câștigat al doilea meci din acest play-out. Formația pregătită de Nicolo Napoli s-a impus categoric împotriva Universității Cluj (3-1), la capătul unui meci controlat de olteni.

Nicolo NapoliFoto: Inquam Photos / Justinel Stavaru

*Click pe minutele golurilor pentru a le putea vedea*

Aurelian Chițu, hat-trick pentru olteni în prima repriză

Eliminată recent din sferturile Cupei României de UTA Arad (1-0), FC U Craiova 1948 a surclasat-o pe Universitatea Cluj.

Oltenii au rezolvat meciul încă din prima repriză, grație lui Aurelian Chițu.

Fostul jucător al Farului a marcat o triplă în 22 de minute (min 5, min 7 și min 27) și a stabilit scorul final încă de la pauză.

Băieții lui Ioan Ovidiu Sabău au rămas și în inferioritate numerică în a doua repriză, după ce Andrei Miron a fost eliminat direct de centralul partidei.

„Șepcile roșii” au redus din diferență pe final (min 90+2), la o fază la care Duarte și-a înscris în proprie poartă.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Universitatea Cluj și FC U Craiova 1948