​FC Voluntari și Hermannstadt au terminat la egalitate (1-1) în prima etapă a play-out-ului din SuperLiga, la capătul unui meci destul de echilibrat între cele două formații.

Liviu CiobotariuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

* Click pe numele marcatorilor pentru a putea vedea golurile *

FC Voluntari, 5 meciuri fără eșec în campionat

Venită după 4 etape la rând fără eșec, formația antrenată de Liviu Ciobotariu a controlat în totalitate prima repriză a partidei.

Pentru al doilea meci consecutiv, Vitalie Damașcan a marcat pentru ilfoveni, în minutul 30 al partidei. Moldoveanul a finalizat frumos o acțiune colectivă a gazdelor.

În repriza secundă, sibienii au reușit să restabilească egalitatea prin Silviu Balaure. Jucătorul celor de la Hermannstadt a marcat cu un șut puternic, în urma unei greșeli în defensiva gazdelor.