FC Voluntari demonstrează că a trecut peste perioada nefastă, reușind a doua victorie la rând în SuperLigă, pe terenul ultimei clasate CS Mioveni, în etapa a 28-a.

Liviu CiobotariuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

CS Mioveni – FC Voluntari 0-3, în etapa a 28-a a SuperLigii

Elevii lui Liviu Ciobotariu au făcut instrucție cu formația antrenată de Nicolae Dică, având posesia și mai multe ocazii, inclusiv o bară.

Adam Nemec a deschis scorul în minutul 29, cu o finalizare din fața porții, din pasa lui Aliji.

S-a făcut 2-0 în minutul 64, când Mihai Răduț a reluat cu capul în poarta goală o minge respinsă de portarul argeșean Greab.

Tot după o respingere a lui Greab, mingea a ajuns la Andrei Dumiter, în minutul 77, care a stabilit scorul final.

După două victorii consecutive, FC Voluntari urcă până pe locul 9 în clasamentul SuperLigii, cu 32 de puncte, în timp ce Mioveni rămâne ultima, cu doar 18 puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre CS Mioveni și FC Voluntari.