CS Mioveni a obținut un rezultat de egalitate în duelul de pe teren propriu cu Sepsi OSK (1-1), la capătul unui meci în care gazdele au egalat în prelungiri.

Nicolae DicaFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nicolae Dică rămâne neînvins pe banca Mioveniului în SuperLiga

Formația antrenată de Cristiano Bergodi a fost mai norocoasă în prima repriză în fața porții, iar Cosmin Matei a deschis scorul în minutul 9 din pasa lui Mario Rondon.

În afara de cele două șanse ale lui Garutti, gazdele au mai irosit două ocazii mari prin Buziuc și Diallo.

Nicolae Păun și-a lăsat echipa în inferioritate numerică în minutul 86. Primul cartonaș galben îl primise cu doar două minute în urmă.

Gazdele au primit la ultima fază lovitură de la 11 metri, iar Bogdan Rusu a restabilit egalitatea, stabilind și scorul final.

Sepsi se distanțează la 3 puncte de Petrolul Ploiești, echipa clasată pe locul 7.

CS Mioveni rămâne ultima în clasament cu 16 puncte după 24 de etape.

Aici puteți vedea rezumatul partidei dintre CS Mioveni și Sepsi OSK.