UTA și Rapid au terminat la egalitate, scor 1-1, partida din etapa a 21-a a SuperLigii. Pe un teren mai aproape impracticabil, rapidiștii au reușit egalarea la ultima fază a meciului, în urma unui penalti.

Adrian MutuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

UTA – Rapid 1-1, în etapa a 21-a a SuperLigii

Meciul a debutat cu o întrerupere de mai multe minute, după ce suporterii arădeni au aruncat sute de role de hârtie pe teren.

UTA a deschis scorul prin Otele, în minutul 40, care a profitat de ieșirea neinspirată a portarului Horațiu Moldovan.

În ultimul minut al prelungirilor, Dragoș Grigore a fost faultat în careu de Maxim, iar Marko Dugandzik a transformat penaltiul acordat de arbitrul Bîrsan, aducând un egal nesperat giuleștenilor.

Rapid revine pe poziția a treia a clasamentului, cu 38 de puncte, în timp ce UTA rămâne penultima în SuperLigă, cu 19 puncte.