FC Argeș și CS Mioveni au terminat la egalitate, scor 2-2, meciul din etapa a 21-a a SuperLigii. Oaspeții au revenit de la 2-0 și au reușit egalarea în prelungiri.

Marius CroitoruFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

FC Argeș - CS Mioveni 2-2, în etapa a 21-a a SuperLigii

Gazdele au deschis scorul prin Ișfan, în minutul 14, cu o reluare din interiorul careului după pasa lui Bertrand. Garita face repede 2-0, după ce a finalizat în minutul 19 o lansare în adâncime.

CS Mioveni a revenit în meci în minutul 58, după ce Liviu Antal a reușit o execuție spectaculoasă din afara careului. Oaspeții izbutesc egalarea în minutele de prelungire, când șutul deviat al lui Garutti intră în poartă.

Elevii lui Marius Croitoru urcă pe poziția a zecea a clasamentului cu 23 de puncte, în timp ce Mioveni rămâne ultima, cu doar 9 puncte acumulate.