VIDEO Marc Gene (pilot de teste la Ferrari) accident violent la peste 270 de km/h!
Incredibil dar adevarat, Gene nu a suferit decat o fractura la unul dintre degetele de la picioare si o leziune usoara la un cot, fiind destul de probabil ca el sa poata concura la sfarsitul acestei saptamani.
Starea lui Marc este una destul de buna, medicii spunand ca acesta a avut mare noroc ca a scapat numai cu atat dintr-un impact atat de serios.
In varsta de 34 de ani, Marc Gene a pierdut controlul Peugeot-ului 908 cu care se pregatea pentru cea de-a 76-a editie a cursei de la LeMans, care va avea loc in data de 14 iunie.

România și-a dublat în ultimii 5 ani deficitul comercial cu produse alimentare. În 9 luni am importat aproape 8 milioane de tone de produse agroalimentare
Topul județelor după numărul de teste COVID care se fac în fiecare zi: București pe primul loc, Vrancea pe ultimul / Datele oficiale publicate de Ministerul Sănătății
VIDEO Va deveni Podul peste Dunăre de la Brăila un „muzeu”? „Tocmai a fost emisă autorizația de construire pentru primii kilometri din drumurile de legătură”
ANALIZĂ 44 de ani de la cutremurul din 4 martie 1977: Câte clădiri a consolidat Primăria Capitalei, câte au risc seismic și ce planuri are noua administrație
Katalin Karikó, biochimista care a dezvoltat tehnologia mRNA, despre durata de eficacitate a vaccinului BioNTech - Pfizer, pentru HotNews.ro: „Dacă cei vaccinați nu se infectează, nu vom avea nevoie de o altă doză”
Profesorul Radu Gologan, după prima etapă a Olimpiadei de Matematică, organizată online: „Am descoperit uluiți extrem de multe fraude. Părinți care contestă corupția din România își impun copiii prin corupție”