Steaua, doar remiza cu FC Comercial (liga a doua dintr-un campionat regional al Braziliei)

Marţi, 5 iulie 2011, 10:06 Sport | Fotbal

Mihai Costea, primul gol in tricoul Stelei
Steaua a incheiat la egalitate, scor 2-2, partida amicala disputata impotriva echipei FC Comercial, din "Campeonato Paulista - Serie A2". Ros-albastrii au condus cu 2-0, dar gafele din aparare le-au permis adversarilor sa egaleze. Mihai Costea a reusit primul gol pentru noua sa echipa.

Ronny Levy a inceput meciul cu Tatu mijlocas dreapta si cu Rusescu si Bilasco in atac. Bicfalvi a deschis scorul in minutul 13, pentru ca Mihai Costea (aflat la prima reusita pentru ros-albastri) sa puncteze pentru 2-0 in minutul 49.

S-a incheiat insa 2-2, brazilienii egaland dupa erori ale defensivei formatiei bucurestene.

Steaua: Tatarusanu – Martinovici, Galamaz, Gardos, Latovlevici – Tatu, Bicfalvi, Brandan, Tanase – Rusescu, Bilasco.