Serie A: Cu Mutu integralist, Fiorentina pierde la Udinese

Sâmbătă, 11 decembrie 2010, 22:35 Sport | Fotbal

Adrian Mutu
Fiorentina, cu Adrian Mutu toate minutele pe teren, a pierdut cu 2-1 partida disputata in deplasare cu Udinese (etapa XVI din Serie A). Au marcat Armero (63') si Di Natale (80') pentru gazde, respectiv Santana (31') pentru formatia Viola.

Mutu nu a mai repetat evolutia buna din partida cu Cagliari (scor 1-0, cu gol al romanului), internationalul roman incasand si un cartonas galben in minutul 17.

Intr-o alta disputa din prima liga italiana, Palermo a dispus cu 3-1 de Parma. Au marcat Pinilla (51'), Miccoli (61') si Zaccardo (89' autogol), respectiv Lucarelli (7') pentru oaspeti.

1 AC Milan 33 puncte
2 Lazio 30
3 Juventus 27
4 Napoli 27.

1334 vizualizari

Mutu e super (Duminică, 12 decembrie 2010, 0:50)

campeanu [anonim]

nu mai scrieti prostii daca nu sunteti informati stati acasa ca duceci Romania de rapa meciul s-a terminat 3-1