VIDEO ​Manchester United, infrangere usturatoare in Cupa Ligii

de L.A.     HotNews.ro
Miercuri, 1 decembrie 2010, 10:36 Sport | Fotbal

West Ham, in semifinalele Cupei Ligii
Detinatoarea trofeului Cupei Ligii Angliei, Manchester United, a fost eliminata, marti, in sferturile de finala ale competitiei, de catre lanterna rosie din Premier League, West Ham United. Formatia lui Sir Alex Ferguson a fost umilita cu 4-0, printre marcatori aflandu-se si un fost jucator al formatiei de pe Old Trafford, Jonathan Spector.

Manchester United a facut zece schimbari in 11-le de start fata de echipa care a castigat cu 7-1 ultima etapa din Premier League si a platit acest lucru, fiind invinsa categoric in sferturile Cupei Ligii.

Dupa sase sezoane jucate in fotbalul englez, americanul Jonathan Spector a inscris primul sau gol, chiar impotriva unei foste echipe: Manchester United. Spector a deschis scorul dupa 22 de minute de joc, iar dupa 15 minute a reusit dubla, West Ham conducand la pauza cu 2-0. In repriza a doua a fost randul lui Carlton Cole sa iasa in evidenta, inscriind si el de doua ori in poarta celor de la Manchester United.