Gloria lui Marius Sumudica a facut scor in ultimul meci din acest sezon in fata propriiilor suporteri. Bistritenii s-au impus cu 5-0 in fata celor de la Poli Iasi, Andrei Muntean reusind prima sa dubla din Liga 1. Iesenii ocupa locul al 15-lea cu o etapa ramasa de disputat din acest sezon, elevii lui Dumitriu avand doar sanse matematice de a mai ramane in Liga 1, in ultima partida ei urmand sa intalneasca pe Unirea Urziceni.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Moraes a deschis scorul in minutul al patrulea al jocului, reluand cu capul din careul mic o centrare venita de la Petre. Andrei Muresan a reusit o dubla (min. 12 si 72), Coroian l-a invins pe Branet in minutul 40 inscriind din lovitura libera, iar Bajenaru a inchis tabela cu un gol marcat din penalty, in ultimul minut de prelungire al partidei.

Echipe de start:

Gloria Bistrita: Albut, Latovlevic, V. Nastase, Ciuca, Homei, Bajenaru, A. Muresan, Coroian, C. Petre, Hora, Moraes

Poli Iasi: Branet, Straut, Mihajlov, Ad. Ilie, L. Munteanu, Buta, V. Negru, Bersnjak, Bujor, V. Badea, G. Paun