FC Timisoara a suferit pana in ultimele secunde pentru a castiga toate cele trei puncte din meciul cu Poli Iasi: Dorin Goga a marcat punctul decisiv in al 5-lea minut de prelungiri, cu un sut senzational din marginea careului.

Banatenii, angrenati in lupta pentru titlu, s-au vazut condusi din debutul jocului: Georgian Paun a deschis scorul pentru Iasi in minutul 7. Timisoara a egalat abia dupa pauza, prin fostul international Cosmin Contra (care a transformat o lovitura libera).

Pentru ca golul victoriei intarzia, iar jocul favoritilor era departe de asteptari, suporterii banatenilor au inceput sa protesteze, scandand in mod repetat "Demisia!". Unul dintre fani, mai "descurcaret", a reusit sa intre pe gazon si chiar sa ajunga cu mingea in poarta, vrand parca sa le arate fotbalistilor ce ar trebui ei sa faca...

Atunci cand nimeni nu se mai astepta, mai exact in al 5-lea minut de prelungiri, Dorin Goga gaseste drumul spre poarta moldovenilor, cu un sut splendid din marginea careului.

Final 2-1, trei puncte pentru Timisoara, dar scandarile "Demisia" au continuat...