VIDEO Mai rau de atat nu se poate: portarul Boruc comite o gafa memorabila

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Luni, 30 martie 2009, 12:38 Sport | Fotbal


Boruc a avut o seara de cosmar
Foto: Captura Youtube.com
Irlanda de Nord a castigat cu 3-2 meciul disputat in fata Poloniei. Faza serii au oferit-o insa jucatorii Poloniei, portarul Boruc si fundasul Zewlakow. La primul gol, reusit de Feeney, Boruc a vrut sa iasa pe o centrare, dar s-a razgandit exact atunci cand nu trebuia si a lasat poarta goala, numai bine pentru jucatorul Irlandei de Nord sa marcheze cu lejeritate.
Apoi la golul de 3-1, a fost o faza desprinsa parca din Cascadorii Rasului. Presat de doi jucatori ai gazdelor, Zewlakow i-a pasat portarului. Mingea i-a sarit in fata, Boruc a vrut sa degajeze dar s-a pomenit cu mingea in plasa.


Irlanda de Nord - Polonia 3-2
Marcatori: Feeney '9, Rvans '47, Zewlakow '61 (autogol) / Jelen ('17), Saganowski ('90)










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5954 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    asa gazon... (Luni, 30 martie 2009, 12:50)

    gibi [anonim]

    s-a vazut ce aratura de gazon...
    • 0 (0 voturi)    
      tot vina lui (Luni, 30 martie 2009, 19:25)

      ionel [anonim] i-a raspuns lui gibi

      daca gazunul e aratura atunci portarul trebuie sa stie ca trebuie sa stopeze mingea inainte s-i
      o degajeze (o degajare directa fiind riscanta). N-a stopat mingea cu toate ca avea timp, tot el e devina.
  • +1 (1 vot)    
    se putea mai rau... (Luni, 30 martie 2009, 12:51)

    liviu_ [utilizator]

    n-a gresit decat la 2 goluri din 3...
    putea sa greseasca la toate 3 !!!

    oricum golu de 3-1 a fost intradevar demn de povestit nepotilor...
  • +1 (1 vot)    
    ha (Luni, 30 martie 2009, 13:06)

    nicu [anonim]

    Era cu telecomanda
  • +1 (1 vot)    
    s-a intamplat si la case mai mari (Luni, 30 martie 2009, 13:22)

    fdan [anonim]

    vezi Croatia -Anglia din peliminariile CE.
  • 0 (0 voturi)    
    pasa... (Luni, 30 martie 2009, 15:20)

    adi [anonim]

    de tot c....l. Orice pasa la propriul portar nu se da pe spatiul portii pt. ca nu stii ce surprize iti ofera terenul sau chiar potarul ( cazul Banel , cand Cernea parca, era la cules ghiocei )
    Dar astea sunt lucruri elementare care nu prea prezinta importanta.
    Bine ca nu s-a intamplat la meciul nostru cu Serbia ca era zi de doliu national.
    Hai..............cine o vrea si o putea.
  • 0 (0 voturi)    
    a gresit doar la primul gol (Luni, 30 martie 2009, 18:21)

    toto [anonim]

    la al 3-lea putem zice ca e vina celui care a pasat pe cadrul portii, gazonul era infect. se putea intampla si la constanta