Fratii Costea, Florin si Mihai, au adus victoria Craiovei pe terenul Farului, scor 3-0, oltenii fiind vioara intai a partidei de la malul marii. Stiinta a dominat in cea mai mare parte disputa, dupa evolutia de duminica seara Craiova fiind indreptatita sa viseze la o participare in viitoarea editie a Cupei UEFA. De cealalta parte, pentru constanteni se anunta un retur de foc in tentativa de evitare a retrogradarii.

Fluier final. Farul - Craiova 0-3

Se arata doua minute de prelungire

88' Iese Rose si intra Ologu la Craiova

83' Florin Costea este inlocuit cu Gangioveanu

82' Farul incearca macar golul de onoare, dar tot oaspetii rateaza o ocazie importanta prin Wobay

75' Florin Costea puncteaza cu un sut puternic sub transversala. Farul - Craiova 0-3

71' Wobay centreaza, mingea mai trece pe la Soava si Rose, iar Mihai Costea puncteaza sub transversala de la aproximativ 9 metri. Farul - Craiova 0-2

69' Paraseste terenul Pantelie, fiind inlocuit de Matei

67' Wobay patrunde superb pe dreapta, dar sutul sau se opreste in barajul apararii constantene

64' Rastovac primeste cartonasul galben dupa un fault dur asupra lui Mihai Costea

60' Alibec este inlocuit de Gosici la gazde

58' Florea intra in locul lui Gerlem la Farul

Presiune a Farului in ultimele minute, apararea Craiovei rezista

52' Dilevski suteaza naprasnic, dar balonul trece peste poarta Farului

51' Bornescu il blocheaza pe Alibec cu pretul unei accidentari

49' Vukomanovici primeste cartonasul galben

47' Dananae centreaza perfect, dar Fl. Costea reia cu capul putin pe langa poarta lui Curca

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Farul - Craiova 0-1

44' Chico calca pe minge si rateaza o oportunitate importanta pentru Farul. In faza urmatoare Bornescu scoate de sub transversala o centrare a lui Pantelie

41' Gerlem suteaza din unghi in plasa laterala. Gol turcesc pentru Farul

40' Florin Costea reia cu capul din plonjon, Curca retine

38' Prepelita respinge de pe linia portii o minge centrata de pe dreapta. Ocazie importanta pentru Farul

33' Wobay cere o lovitura de la 11 metri dupa un presupus hent al unui fundas constantean. Centralul lasa jocul sa continue

31' Bornescu il blocheaza la sacrificiu pe Gerlem

Gazdele incearca sa se apropie periculos de poarta lui Bornescu, dar Craiove este ermetica pana acum

25' Florin Costea si Prepelita il evidentiaza pe Curca. Craiova este dezlantuita

24' Mihai Costea suteaza milimetric peste transversala portii lui Curca. Mare ocazie de 2-0 pentru Craiova

24' Gaman il stopeaza in ultima clipa pe Chico

21' Bornescu retine o centrare ce putea deveni periculoasa pentru olteni

19' Golul familiei Costea: Mihai centreaza, iar Florin deschide scorul! Farul - Craiova 0-1

Gazdele sunt mai prezente in joc, dar fazele elevilor lui Ion Marin sunt destul de previzibile

10' Faza de atac a constantenilor, mingea nu ajunge insa la Alibec

Cele doua echipe se studiaza, jocul este unul destul de slab

2' Soava trimite pe langa poarta lui Curca dintr-o lovitura libera de la 20 de metri

Partida a inceput la ora 20.30

Farul: 1. G. Curca, 5. Vukomanovici, 4. Rastovac, 23. Patrascu, 77. Matel, 10. Gerlem, 11. Larie, 13. Rusmir, 8. Pantelie, 9. Alibec, 13. Chico

Craiova: 23. Bornescu, 18. Dananae, 7. Gaman, 6. D. Stoica, 27. Rose, 30. Prepelita, 13. Dilevski, 8. Soava, 77. Wobay, 9. M. Costea, 10. Fl. Costea